div class="main-container">

Kolejna aktualizacja, w której chcemy się podzielić wyjątkową ciekawą realizacją.

Dotyczy ona obróbki materiału, który w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności i coraz chętniej jest wykorzystywany przez projektantów i konstruktorów w szczególności tam gdzie wysoka wytrzymałość musi iść w parze z bardzo dużą redukcją masy.

Kompozyty na bazie włókna węglowego bo o nich mowa, są wykorzystywane w wielu przedmiotach codziennego użytku m.in. hełmy ochronne, sprzęt sportowy, ochraniacze w odzieży funkcyjnej i ochronnej(np. odzież motocyklowa) i wielu innych.

Karbon, bo tak potocznie nazywany jest kompozyt na bazie włókien węglowych ma również zastosowanie w branżach o wiele bardziej wymagających, jakimi są aeronautyka i motorsport.

Obróbka strumieniowo ścierna tych materiałów znana jest zaledwie wąskiemu gronu specjalistów, którzy w większości nie są chętni do dzielenia się swoją wiedzą.

Ponad rok temu zgłosił się do nas producent karbonowych elementów dla motorsportu i postawił nam bardzo trudne zadanie - dobór technologii obróbki strumieniowo ściernej dla zderzaków i lotek karbonowych. Elementy te są przez niego produkowane na specjalne zamówienie lub w niewielkich seriach. Z racji małoseryjnej produkcji cena tych elementów jest bardzo wysoka i dlatego do testów otrzymaliśmy zaledwie kilka sztuk.

Nie mogliśmy sobie pozwolić na błędy i dlatego zaczęliśmy od właściwego rodzaju ścierniwa i doboru odpowiedniej dyszy. Następnym krokiem były testy wytypowanego medium ściernego na pierwszym otrzymanym od producenta elemencie.

W obróbce strumieniowo ściernej kompozytów z włókien węglowych niezwykle ważną rzeczą jest precyzja operatora i dobór odpowiedniego dozowania ścierniwa. Proces wymaga dopracowania w najdrobniejszym szczególe, tak aby wydobyć strukturę karbonu a jednocześnie nie uszkodzić włókien. Chwila nieuwagi, błąd w założonych parametrach obróbki mogą skutkować uszkodzeniem struktury elementów poddawanych wysokim obciążeniom.

I w tym właśnie miejscu ponownie chcemy się pochwalić 😊.

Zaprojektowaliśmy proces obróbki strumieniowo ściernej elementów kompozytowych z włókien węglowych dla naszego klienta oraz przeszkoliliśmy operatorów. Zadowolony klient systematycznie konsultuje z nami zmiany wynikające z pojawienia się nowego asortymentu w ofercie.

Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie przy eksploatacji naszych urządzeń. Zapraszamy do kontaktu.

Zakres usług jakie świadczymy są o wiele szersze, dlatego zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

div class="main-container">

Zaległa aktualizacja?

Ze względu na sporą ilość prowadzonych projektów, dawno nie było zmian na stronie.

To się jednak zmieni.

Aktualnie chcemy się pochwalić zrealizowaną już dawno bo w 2022 roku umową z Wojskiem Polskim w zakresie serwisu maszyn do piaskowania. Serwis był realizowany w dwóch lokalizacjach w kraju i obejmował 4 piaskarki w tym jedną dentystyczną, używaną do renowacji i konserwacji broni. Podczas kompleksowego przeglądu zostały wykonane niezbędne naprawy, modernizacje oraz wymiana materiałów eksploatacyjnych w postaci filtrów, dysz, rękawic, wizjerów, oświetlenia, a także zaopatrzenie w ścierniwo.

Zakres usług jakie świadczymy są o wiele szersze, dlatego zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Piaskowanie – jak to się zaczęło?

Wiele wynalazków czy opracowanych technologii było inspirowanych naturą i nie inaczej jest w przypadku piaskowania. Jest to proces który można zaobserwować w przyrodzie. Piasek niesiony wiatrem potrafi przebić się nawet przez najtwardszą skałę. Natury oczywiście nie ogranicza czas, nie musi się nigdzie śpieszyć i na drążenie skał ma miliony lat.

Legenda głosi, że pomysł użycia piasku do zdzierania powłok powstał, gdy Tilghman zaobserwował ślady na ramach okiennych swojego domu powstałe w wyniku smagania piaskiem niesionym przez wiatr. Zatem wszystko zaczęło się od amerykańskiego wynalazcy Benjamina Chew Tilghmana, który w październiku 1870 roku opatentował technologię i pierwsze urządzenie do piaskowania. (U.S. Patent No. 108408)

W wyniku tych obserwacji oczyszczanie powierzchni metodą piaskowania od ponad 140 lat nieustannie cieszy się ogromną popularnością w wielu gałęziach przemysłu, a zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi wciąż rośnie. Dzieje się tak ponieważ technikę tą można zastosować w oczyszczaniu, wygładzaniu, odświeżaniu i renowacji różnorodnych materiałów takich jak wszelkiego rodzaju metale i niemetale, drewno, kamień tworzywa czy też kompozyty.

W zastosowaniu obróbki strumieniowo-ściernej na skalę przemysłową, czas oraz efektywność ma ogromne znaczenie i dlatego technologia cały czas jest dopracowywana i powstają co raz to nowsze maszyny jak piaskarki kabinowe, separatory ścierniw do oczyszczarek czy mobilne jak i stacjonarne komory śrutownicze , które pomagają uzyskać możliwie jak najlepszy efekt w jak najkrótszym czasie oraz zminimalizować koszty ponoszone podczas obróbki.

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić produkcję w takich sektorach jak: hutniczy, kolejowy, narzędziowy, stoczniowy, medyczny, automotive, lotniczy, lakierniczy i wielu innych bez tak skutecznej i szybkiej techniki oczyszczania powierzchni.


...

...

Witryna stosuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażacie Państwo zgodę na używanie plików cookies. Czytaj więcej.

Copyright 2022r DMG GROUP Sp. z o.o.